Hydrolech

Produkty

Maty kokosowe suche  • Opis
  • Zastosowanie
  • Transport i instalacja
Maty kokoswe suche mają długość 5 m oraz 0,5 ; 0,75 lub 1 m szerokości. Zbudowane są z włókien naturalnych w oplocie z mocnycnej sieci z włókna kokosowego. Obsadzone są roślinnością ze strefy brzegowej i przybrzeżnej. W ciągu jednego okresu wegetacyjnego, w drodze wzrostu roślin i gęstego połączenia ich systemów korzeniowych, tworzy się szczelna i niewypłukiwalna mata, której elementem istotnym są właśnie splątane korzenie. W takim stanie rozłożona na brzegu, stanowi jego mocną ochronę.
Maty kokosowe,są szybkim sposobem zapobiegania erozji brzegów rzek i stałych zbiorników wodnych. Szczególnie dobrze zdają egzamin na brzegach śródmiejskich zbiorników wodnych, pełniących funkcje estetyczne i wypoczynkowe. Możliwy jest taki dobór gatunków roślin, w których da się zachować naturalne rozgraniczenie roślinnych stref brzegowych. By to osiągnąć wyselekcjonowano określone zestawy roślinne, które tworzą szkielet nasadzeń. Nasadzenia towarzyszące dobiera się w oparciu o lokalne badania inżynierii biologicznej.
Maty koksowe na czas transportu można zrolować. Wilgoć zawarta w podłożu wystarcza na 2-3 dni. Po takim czasie maty powinny być albo natychmiast rozłożone na wyznaczonym do tego miejscu, lub zmagazynowane w wilgotnym zbiorniku.
© Hydrolech 2000 - 2010 | Projekt graficzny