Hydrolech

Produkty

Wegetacyjne kłęby roślinne  • Opis
  • Zastosowanie
  • Transport i instalacja
Firma Hydrolech oferuje materiał roślinny o różnej wielkości,bez elementów wypłukiwalnych, który można bez trudności stosować, a który łatwo i szybko wrasta w podłoże.Pojedyncze sadzonki w systemie BESTMANN-technik z korzeniem z włukien kokosowych, bez domieszki ziemi, dostępne są w następujących wielkościach: - kokony roślinne TB 5 x 6 cm (korzeń w kokonie) - kokony roślinne TB 8 x 8 cm (korzeń w kokonie) - kłęby roślinne VB 20 x 20 cm (z rozwiniętym systemem korzeniowym).
Kultury roślinne na brzegach zbiorników wodnych podlegają różnorodnym zagrożeniom. Zmieniające się poziomy wody i falowanie może doprowadzić do ich wypłukania, zanim zdołają się odpowiednio ukorzenić. Z tego względu rośliny, którymi obsadza się brzegi, muszą być dobrze rozwinięte, by mogły się szybko i pewnie "zadomowić". Inny problem to możliwość erozji gruntu. Na samym początku, kiedy rośliny nie są jeszcze dobrze zakorzenione, woda je podmywa. Rośliny z korzeniami w otoczce ziemnej, sadzone w tym środowisku, na skutek podmywania giną tak często, że konieczna jest kosztowna ich rekultywacja.
Transport roślin odbywa się w zależności od wielkości i okresu wegetacyjnego- samochodami ciężarowymi w specjalnych workach lub w skrzyniach. Nie zaleca się przeładunku roślin. Sadzenie roślin z korzeniem w kokonie odbywa się przy pomocy metalowego szpikulca. Narzędziem tym robi się w podłożu otwór takiej wielkości, by można w nim było umieścić cały kokon. Kokony roślinne TB 8x8 oraz kłęby roślinne w trakcie okresu wegetacyjnego dostarcza się podcięte.
© Hydrolech 2000 - 2010 | Projekt graficzny