Hydrolech

Produkty

Siatka kokosowa sucha  • Opis
  • Zastosowanie
  • Transport i instalacja
Siatki systemu Bestmann technik wykonuje się z surowego włókna kokosowego o splocie grubości ok. 5 mm. Oczka nie są sztywne, można je rozsunąć tak, że daje się w nie posadzić rośliny z korzeniem w kokonie np. Trzcinę pospolitą (Phragmites australis). Po posadzeniu ściąga się oczka do pierwotnego kształtu. Siatki mają oczka o wielkości 17mm (waga nie obsadzonej siatki ok.700g/m2 ) i 25 mm (przy tej wielkości oczek ok. 400 g//m2). Siatki obsadzone roślinnością mają długość 5 m oraz 0,5 ; 0,75 lub 1 m szerokości. Siatki wegetacyjne nie obsadzone dostarczane są w rolach ( długość siatki 50 lub 25 m ; szerokość 1 m).
W zależności od wielkości oczek siatki mają różne zastosowanie: - (wielkość oczek 25 mm) stosowane są do ochrony brzegów w miejscach narażonych na słabe prądy wodne. Stosuje się je przede wszystkim w kombinacji z kokonami roślinnymi TB 8x8. - (wielkość oczek 17 mm ) są dobrym sposobem ochrony skarp narażonych na silniejszą erozję. Stwarzają one skuteczną ochronę brzegom narażonym nawet na silne prądy wodne. Wytrzymują napór wody do tego stopnia, że umożliwiają nasadzeniom roślinnym ukorzenienie się i stworzenie naturalnej pokrywy zieleni.
Ilość kołków potrzebnych do zamocowania siatek zależy od ukształtowania zbocza i rodzaju podłoża. Przy względnie twardym i zwartym podłożu, do mocowania wystarczą 3 kołki długości ok. 30 cm, na 1 m2 siatki ( przy miękkim podłożu kołki powinny mieć ok. 50 cm długości). Kołki powinny mieć odpowiednie wykorbienia, o które zahacza się i mocuje siatkę. Jeśli zakłada się równolegle więcej siatek, należy układać je na zakładkę ok. 10 cm.
© Hydrolech 2000 - 2010 | Projekt graficzny